В Хортицькому районі по вулиці Рубана інкасаторська машина одного із банків здійснила наїзд на 66-річну пенесіонерку. Літня жінка отримала травму голови, її забрала "швидка".

На вулиці Сергія Синенка «BMW» влетів у «Lanos». Водій іномарки здійснював обгін, пересуваючись по зустрічній смузі і врізався в «Lanos», повністю зім'явши його. Після цього водій «БМВ» зник з місця події. Однак поліція швидко знайшла його за допомогою відеореєстратора. Два пасажири Lanosа потрапили в лікарню. Порушника доставили до відділення поліції

Про українську проблематику пересадки серця та легенів розповіла куратор однойменного проекту Марія Прокоф’єва, яка у 2016-ому почала боротьбу за життя з рідкісним захворюванням - легеневою гіпертензією.

В Україні зареєстровано близько шістсот людей із легеневою гіпертензією. До їхнього числа належить і Марія Прокоф’єва. Згідно української та світової практики, це захворювання невиліковне. Єдине показання - трансплантація комплексу серце-легені. Марія у 2016-ому році була відправлена до Індії на трансплантацію комплексу серце-легені, але індійським лікарям препаратами, аналогів яких немає в Україні, вдалося без операції повернути дівчину до життя. У лютому 2018-ого сталося загострення хвороби і зараз в черговий раз постало питання про трансплантацію органів. Започаткований Марією проект покликаний об'єднати пацієнтів, діагноз яких передбачає трансплантацію. Це робиться для того, щоб розуміти, яка кількість пацієнтів з таким діагнозом налічується в нашій країні, які їм необхідні препарати та у якій кількості.

Проблема полягає в тому, що пацієнтів з таким діагнозом в Україні не оперують, а після операції за кордоном в нашій країні їм не забезпечують якісну реабілітацію, через це більшість пацієнтів помирає, розповідає Марія Прокоф'єва. Чиновники від медицини не помічають проблеми.

В даний час на трансплантацію в рамках проекту «До трансплантації і Після» зареєструвалося понад дві тисячі осіб. Куратор проекту закликає всіх не залишатися байдужими, ставити незручні запитання лікарям, вимагати дій від чиновників.

24.04.2018

Запорізька «Козачка-КПУ» впевнено розібралася із суперницями24-04-2018

Ще ближче до чемпіонства. «Козачка-КПУ» впевнено спочатку на домашньому майданчику розібралася із суперницями ЛДФУК «Скіф-Спартак» оформив перемогу у першому матчі чверть фіналі чемпіонату України серед команд Вищої ліги 60:48.

Поєдинок у відповідь проходив також за явної переваги баскетболісток Запоріжжя, які виграли всі чотири періоди. Активний пресинг гостею, схоже, поставив у глухий кут практично всіх без винятку баскетболісток Львова. У підсумку, закономірна перемога підопічних Олени Жержерунової в матчі-відповіді і у всій півфінальній серії плей-офф.

На закінчення відзначимо, що в півфіналі «2» БК «КСЛІ-Київ-Баскет» з рахунком 74:53 переміг БК «Франківськ-ПНУ» і рахунок в серії став 1: 1. Третій поєдинок між цими командами відбудеться 23 квітня в Івано-Франківську, а фінальна серія стартує 29 квітня.

24.04.2018

За тур до завершення чемпіонату України з футзалу «АРПИ Запоріжжя» завоювало титул переможця24-04-2018
        В останньому домашньому матчі турніру підопічні Олега Зозулі приймали аутсайдера – Івано-франківський «Ураган-2». З урахуванням того, що головний переслідувач одеський «МКВ» напередодні втратив очки у грі проти «Віза-Вторма», завершивши зустріч внічию, «АРПИ» у випадку перемоги гарантував собі перше місце.

Усі умови були створені, і господарі майданчика шансів «Урагану» не залишили. На два голи Максима Почебута у першому таймі гості ще зуміли відповісти своїм м’ячем.

Але після перерви «АРПИ» вже було не наздогнати. Почебут оформив хет-трик на тридцять сьомій хвилині, до цього відзначився Андрій Чуднов, а крапку поставив капітан команди Андрій Огнистий. 5:1 – «АРПИ» чемпіон першої ліги.          Останній матч сезону запоріжці проведуть 28 квітня на виїзді проти одеського «МКВ».

24.02.2018

ГК «МОТОР» vs «ЗНТУ-ЗАБ», на майданчику розгорнулася справжня битва24-04-2018

ГК «МОТОР» вже за традицією відразу пішов в атаку і на правах господаря відкрив рахунок. Чого не вдавалося зробити «ЗНТУ-ЗАБ». Пробити захист суперника спробував Ігор Скиба, але Антон Терехов непробивною стіною стояв у воротах. Сейв за сейвом, атака за атакою та за вісім хвилин першого тайму, рахунок на табло 5: 0 на користь гандболістів «МОТОРу». Ростислав Ланевич вимушено бере тайм-аут. Проте без результативно гостям ніяк не вдалося забити. Натомість діючий чемпіон ще двічі відзначився в воротах «ЗНТУ-ЗАБ». Дмитро Горіга знову й знов два намагається пробити захист опонента, але бажаного результату так і не було.

Середина першого тайму результат на табло 10: 0. Забити перший гол вдається на шістнадцятій хвилині гри Едуарду Кравченко. «МОТОР» же не збавляючи обертів й надалі збільшував відрив, розігруючи при цьому неймовірні комбінації. Сім хвилин до кінця першого тайму господарі мають перевагу в 14 м'ячів - 16: 2. Наставник «ЗНТУ-ЗАБ» знову бере тайм-аут. І на цей раз його настанови впливають на гру команди. До кінця тайму вони встигають забити ще три м'ячі. 21: 5 результат першої половини гандбольного поєдинку.

У заключній тридцяти хвилинці гандболісти «ЗНТУ-ЗАБ» ще більше повірили у власні сили, боротьба ставала все запеклішою. Кількість двохвилинних видалень все більшою. Поступатися ніхто не збирався. Як результат до 10-ої хвилині другого тайму на табло 27:11. Та досвід авжеж виявися зіграв у цьому поєдинку головну роль. За три хвилини до закінчення гри команда Патріка Ромбеля мала подвійне перевага над опонентами - 40:20. До фінальної сирени гандболісти знову обмінюються забити м'ячами.

Закінчується дуель за рахунку 42:23. Що цікаво як і в першій, так і в другій грі «старший брат» переміг «молодшого» з розривом у 19 м'ячів.

24.04.2018

У Запоріжжі пройшла спартакіада школярів зі стрітболу24-04-2018

У Запорізькому гідроенергетичному коледжі ЗДІА визначили переможців 72-ї спартакіади школярів Запорізької області зі стрітболу.

В перший день силами помірялися дівчата. Перемогу, з поміж 15 команд, вибороли баскетболістки з Бердянська. У другий день на паркет вийшли хлопці. Одразу на чотирьох ігрових майданчиках за медалі боролося 18 команд. Спершу учасники визначили фіналістів, зігравши між собою у чотирьох групах.

До фіналу чотирьох пройшли три команди із Запоріжжя – це школярі Дніпровського, Заводського та Комунарського районів. Конкуренцію їм склали хлопці з Енергодара. А матчі за третє місце команда Дніпровського району мінімально перемогла хлопців із Заводського – 8:9.

У фіналі енергодарці здолали школярів Комунарського району 11:4. Таким чином саме до міста енергетиків вирушив головний трофей обласної спартакіади школярів. А титул переможців везуть у рідне місто учні Енергодарського навчально-виховного комплексу №5.

Вже наступного тижня змагання 72-ї спартакіади школярів Запорізької області продовжаться. 26 та 27 квітня на базі школи №100, запорізькі учні визначать переможців з волейболу серед юнаків та дівчат.