!!! Этот сайт - архивный !!!

Новый сайт телеканала - ALEXUA.TV

Прапор України має і запорізьке коріння

    А звідки походить сучасний прапор України? Історики кажуть, що коріння слід шукати у середньовічній геральдиці, хоча зауважують, що навіть у Київській Русі можна віднайти натяки на наш державний символ. Доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького Національного університету Сергій Білівненко каже – всі прапори вийшли із середньовічних гербів. Але щодо українського – то можна посилатися і на монети часів князя Володимира, на яких був зображений золотий тризуб. І саме золотий колір потім перетворився на жовтий, який є частиною сучасного національного прапору. Під хоругвою синьо-жовтих кольорів йшли на Грюнвальдську битву зокрема війська Львівської землі у тисяча чотириста десятому році. Поєднання синього і жовтого для Європи традиційне. Наприклад, їх має прапор Швеції. Навіть ходила легенда про те, що саме з нього їх запозичив гетьман Мазепа перед Полтавською битвою. 

    Український прапор як такий з’являється у середині дев’ятнадцятого сторіччя, разом з багатьма іншими. Поступово з Галичини до Наддніпрянщини він поширюється саме як національний символ. На початку двадцятого століття відбулася дискусія за участі еліт суспільства та інтелігенції, і було визнано, що саме таке поєднання кольорів – єдине вірне. Після цього синьо-жовтий прапор використовувався на всіх етапах боротьби за незалежність – від Першої світової війни до двадцять восьмого січня дев’яносто другого року, коли Верховна рада ухвалила його остаточний сучасний вигляд. Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Про це йдеться у статті 20-й Конституції. День прапора є державним святом, хоча й не вихідним.

23.08.2019

Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на http://alextv.zp.ua. Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "АЛЕКС".
Дивіться в цифровому ефірі телеканал ALEX.UA !

Шановні жителі Мелітополя, Бердянська, Токмака, Приморська та інших міст і сіл Запорізької області! У 2018 році в ефірі нашого регіону почав працювати новий телевізійний канал ALEX.UA. На цьому каналі ви можете слідкувати за новинами міста Запоріжжя та Запорізької області а також дивитись передачі пізнавального і розважального жанрів.

Мовлення телеканалу ALEX.UA здійснюється в цифровому форматі DVB-T2 в дециметровому діапазоні з ретрансляторів, розташованих в населених пунктах Запоріжжя, Мелітополь, Більмак, Оріхів, Бердянськ.

Для налаштування прийому телеканала ALEX.UA на Вашому телевізійному приймачі потрібна якісна дециметрова антена, антенний кабель, антенний підсилювач у разі значної відстані від найближчого ретранслятора та цифровий ефірний ресивер (приставка) формату DVB-T2. Антену треба обов’язково зорієнтувати у напрямку найближчого ретранслятора (для жителів Приморського району рекомендується напрямок на Більмак) та встановити на висоті на кілька метрів вище, ніж високі перешкоди в цьому напрямку задля досягнення стійкого надійного прийому. Після здійснення автоматичного налаштування цифрового ресивера телевізійний канал ALEX.UA з’явиться у списку знайдених цифрових телеканалів.

Приємного перегляду!

ВАЖНО
ТРК «АЛЕКС» расширяет границы своего вещания: смотрите нас на divan.tv и megogo.net.
Теперь АЛЕКС можно принимать на телевизорах с функцией Smart TV и на любых мобильных устройствах, подключившись к популярным онлайн-сервисам. Просыпайтесь с «АЛЕКСом», узнавайте актуальные новости, следите за гандбольными баталиями. Мы работаем для Вас!!!
ВАЖНО
СОЦИАЛЬНЫЙ СПЕЦПРОЕКТ
НОВЫЕ ТЕЛЕПЕРЕДАЧИ
СОЦИАЛЬНЫЕ ПРОЕКТЫ
СОЦИАЛЬНЫЕ ПРОЕКТЫ
ПРОЕКТЫ
ПРОЕКТЫ
Публикации по дате
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31