!!! Этот сайт - архивный !!!

Новый сайт телеканала - ALEXUA.TV

Чи доступне Запоріжжя для маломобільних груп населення

Перевірка Запоріжжя на доступність. В нашому місті відбулась зустріч із засновником організації «Доступно. UA» Дмитром Щебетюком. Разом із запоріжцями він перевірив деякі заклади на доступність та відзначили їх на мапі.

Чи доступне Запоріжжя для маломобільних груп населення? Згідно зі статтею дев’ятою Конвенціїї ООН про права людей з інвалідністю, у нашій державі має бути забезпечена архітектурна, транспортна та інформаційна доступність та усунені бар’єри до реалізації власних прав. Натомість мешканці майже кожного українського міста скаржаться на відсутність універсального дизайну. Тобто, вагітним, жінкам на підборах, батькам з візочками, людям з інвалідністю, поважного віку або яким важко пересуватись, дітям до семи років незручно, а іноді і небезпечно жити у такому населеному пункті. Із ситуацією в Запоріжжі знайомився засновник організації «Доступно. UA» Дмитро Щебетюк.

-Ми приїхали загалом до Запоріжжя у рамках проекту з посольством Великої Британії і будемо перше то перевіряти простори, заклади на доступність. На цьому заході розповімо про ініціативу «Доступно. ЮА», наші напрямки діяльності і як раз як ми робимо ці перевірки, щоб люди тут знали як ми це робимо і могли допомагати нам в подальшому майбутньому, розповів Дмитро Щебетюк, засновник організації «Доступно. UA».

Перевірка закладу на доступність відбувається наступним чином: вимірюється ширина дверного отвору, наявність пандусів та висота бордюрів, чи є приміщення достатньо просторим для переміщення маломобільної особи. До уваги також беруть привітність персоналу. Якщо заклад відповідає усім нормам, його нагороджують наліпкою «Доступно.UA рекомендує».

-Сьогодні ми хочемо перевірити дві найближчі аптеки, ось Едісон спейс вже має наліпку «Доступно рекомендує» тому, що він є інклюзивним, а далі ми перевіримо вашу ОДА, пошту та декілька місць громадського харчування, поділилась планами Людмила, координатор організації «Доступно. UA».

Заклади, які рекомендовані «Доступно. UA», пізніше запрошують на форум інклюзивності, де їх нагороджують.

Усі перевірені заклади пізніше наносять на онлайн-мапу доступності, аби інші люди змогли подивитися, які місця пристосовані для маломобільних груп, а які ні. Тож, чи є Запоріжжя дійсно доступним містом?

Проблеми з універсальним дизайном у Запоріжжі також існують. Але місцеві звикли і навіть бачать перспективу.

За словами Дмитра Щебетюка, більш-менш доступними містами можна вважати зокрема Львів і Київ, а Харків, Дніпро і на жаль Запоріжжя поки що відстають.

 

 

01.08.19

 

Копирование материалов возможно только с прямой гиперссылкой на http://alextv.zp.ua. Цитирование в остальных СМИ - только с упоминанием в качестве первоисточника "Телекомпания "АЛЕКС".
Дивіться в цифровому ефірі телеканал ALEX.UA !

Шановні жителі Мелітополя, Бердянська, Токмака, Приморська та інших міст і сіл Запорізької області! У 2018 році в ефірі нашого регіону почав працювати новий телевізійний канал ALEX.UA. На цьому каналі ви можете слідкувати за новинами міста Запоріжжя та Запорізької області а також дивитись передачі пізнавального і розважального жанрів.

Мовлення телеканалу ALEX.UA здійснюється в цифровому форматі DVB-T2 в дециметровому діапазоні з ретрансляторів, розташованих в населених пунктах Запоріжжя, Мелітополь, Більмак, Оріхів, Бердянськ.

Для налаштування прийому телеканала ALEX.UA на Вашому телевізійному приймачі потрібна якісна дециметрова антена, антенний кабель, антенний підсилювач у разі значної відстані від найближчого ретранслятора та цифровий ефірний ресивер (приставка) формату DVB-T2. Антену треба обов’язково зорієнтувати у напрямку найближчого ретранслятора (для жителів Приморського району рекомендується напрямок на Більмак) та встановити на висоті на кілька метрів вище, ніж високі перешкоди в цьому напрямку задля досягнення стійкого надійного прийому. Після здійснення автоматичного налаштування цифрового ресивера телевізійний канал ALEX.UA з’явиться у списку знайдених цифрових телеканалів.

Приємного перегляду!

ВАЖНО
ТРК «АЛЕКС» расширяет границы своего вещания: смотрите нас на divan.tv и megogo.net.
Теперь АЛЕКС можно принимать на телевизорах с функцией Smart TV и на любых мобильных устройствах, подключившись к популярным онлайн-сервисам. Просыпайтесь с «АЛЕКСом», узнавайте актуальные новости, следите за гандбольными баталиями. Мы работаем для Вас!!!
ВАЖНО
СОЦИАЛЬНЫЙ СПЕЦПРОЕКТ
НОВЫЕ ТЕЛЕПЕРЕДАЧИ
СОЦИАЛЬНЫЕ ПРОЕКТЫ
СОЦИАЛЬНЫЕ ПРОЕКТЫ
ПРОЕКТЫ
ПРОЕКТЫ
Публикации по дате
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31