Запоріжжя відвідала посол ООН

23-07-2019

В Запоріжжя приїхав посол ООН. Окрім реформи в облдержадміністрації обговорювали й інші питання, якими опікується ООН. Покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир та процвітання для всіх людей у світі. Саме такі цілі ставить перед собою преставниця програми розвитку, яка із робочим візитом завітала до Запоріжжя. На зустрічі вона мала змогу відзначити успіхи запорізького краю. Як ООН змінює життя міста та області?

Програма Розвитку ООН реалізовувалась в Україні з 2008-го року протягом десяти років. Це – неполітична допомога, яка дозволяє усім прошаркам населення відчути себе важливою ланкою у житті рідного міста та цілої країни. Особливу увагу відчули селяни та ОТГ, у яких підтримували навіть невеличкі соціальні ініціативи, тобто мікропроекти. Це значно активізувало та самоорганізувало селян, вони почали бачити, на що витрачають власні кошти.

Основними партнерами стали 40 сільських рад з 10 районів Запорізької області за інфраструктурним показником – там покращували умови життя, модернізували та розбудовували соціально-важливі території. Ще 4 сільські ради з 2 районів стали економічними партнерами.

Як зазначила Оснат Лубрані, координаторка системи ООН в Україні,вони  тут, аби допомогти  вам та вашому розвитку на всіх рівнях – від найвищого до найнижчого, ми впевнені, що ви все подолаєте, ми всі разом допоможемо та посприяємо.

Представники від ОТГ пройшли новітні курси навчання з маркетингу та альтернативної енергетики, які вже зараз почали втілювати на практиці.

Більше того, селяни знають, як робити спільні проекти з іншими громадами, правильно складати кошториси та плани на майбутнє. Також у Запоріжжі з 2018-го року представникам ОСББ розповідали, як значно зекономити на теплі, використовуючи природні ресурси.

 

 

23.07.19


Ефективні методи боротьби з амброзією

23-07-2019

Сезон алергії від карантинних рослин розпочато. Як у Запоріжжі борються зі шкідливими травами, та чи менше почали від них страждати містяни.

Кінець липня – початок серпня. Для більшості містян це можливість піти у відпустку і відпочити десь на узбережжі, а для людей, що страждають на алергію, ця пора означає початок цвітіння карантинних рослин, у тому числі амброзії. З ними у Запоріжжі борються в рамках відповідної міської програми, що розрахована на 10 років. І запоріжці відзначають – їм стало легше.

Інші містяни говорять - щороку відчувають все сильнішу алергію, до якої ще й додаються нові симптоми.

За словами голови депутатської комісії з екології Запорізької міськради Олексія Басова – насправді з амброзією та іншими карантинними рослинами борються постійно. Три роки тому в місті запровадили спеціальну програму. Цього року на неї було виділено 11 з половиною мільйонів гривень. Винищення шкідливих рослин відбувається у три етапи – викошування, хімічна обробка та гідропосів. Останній є найбільш ефективним.

-Метод фитоциноза самый ефективный, но он и самый дорогой. Он требует специального оборудования. Ефективность его состоит в том, что мы высаживаем те растения, которые могут забивать амброзию. И не дают ей на следующий год, через какое-то время произростать на этой территории, розповів  Олексій Басов  голова депутатської комісії з екології Запорізької міськради.

 Гідропосів здійснюється наступним чином: спочатку підготовлюють і вирівнюють грунт, а потім розпилюють ось такий розчин. До його складу входить насіння, різні добрива та спеціальний матеріал зеленого кольору. Ця мульча створює щільну плівку, яка захищає насіння від птахів, а також зберігає вологу і тепло. За словами Олексія Басова, шкідливий вплив амброзії на людей, які страждають від алергії, посилюється ще й забрудненням повітря металургійними гігантами.

-Сама амброзия не так бы тяжело переносилась нашими людьми, если бы не тяжёлая нагрузка наших металлургических предприятий. Пыль смешиваясь с пыльцой амброзии даёт действительно тяжёлые проявления аллергических реакцій.

Борються зі шкідливими рослинами не лише представники влади, але і самі містяни. Так, у Запоріжжі вперше відбувся чемпіонат з виривання амброзії. Як повідомляє сайт «Актуально» - зібрати вдалося майже 9 кілограмів цієї шкідливої трави. Переможницею стала жінка, яка зібрала третину усього врожаю. Вона отримала грошову нагороду у розмірі тисячі гривень.

 

 

23.07.19


Запоріжців полонив власний будинок

23-07-2019

Мешканці багатоповерхівки стали заручниками мимоволі – через ліфти, що не працюють, більша частина людей просто не можуть вийти на вулицю вже близько двох років. Дев'ять поверхів стали справжнім випробуванням для людей похилого віку, для двох із них історія закінчилася трагічно. Чому та як це сталося і скільки ще буде тривати?

Усе починалося досить радісно та оптимістично – у багатоповерхівці за адресою Лахтинська, 7 за міською програмою оновили ліфтові кабіни – демонтували старі, та закупили новенькі у грудні 2017-го року. Та мешканці багатоповерхівки святкували недовго, адже користі від обновок не відчули жодної. Ліфти встановили та не запустили – немає ні техогляду, ні дозволу на експлуатацію. Інженери навіть не приходили до людей. Голова ОСББ проблему вирішувати не хоче, замість відкритого діалогу ігнорує мешканців будинку.

-Предстедатель нам внятного ответа не дает, какие-то обещания изо дня в день, из месяца в месяц и получается был декабрь 17-го и сейчас уже июль 19-го, мы все ходим. Проблема в том, что на высоких этажах, в основном, проживают пенсионеры, люди с проблемами тазобедренных суставов, розповів  Юрій Ренгевич, заступник голови ОСББ Лахтинська, 7.

На найвищих поверхах живуть ті, кому найскладніше – пенсіонери з ціпками, люди, які мають значні проблеми зі здоров*ям - перенесені інсульти та інфаркти. Одна з жінок - із кардіостимулятором. А ще є молоді батьки, з візочками та маленькими дітьми. Для них звичайна прогулянка у дворі перетворилася на справжню розкіш, вулицю частіше бачать зі своїх балконів.

-Очень непросто. Живем на восьмом этаже, с коляской, представьте. Это два раза в день надо выйти на улицу. Плюс ребенок вес имеет, коляска. И всё это непросто. Уже одна колсяска поломалась, сейчас у нас вторая. Плюс и руки болят и все, жаліються мешканці.

Люди кажуть, не одноразово зверталися до міського голови та його заступників. Проте жодної відповіді не віднайшли навіть у власного голови ОСББ, який хоч і живе у тому ж будинку, на зв*язок з ним вийти майже нереально. На дзвінки він не відповідає – телефонували йому протягом тридцяти хвилин, результату – нуль.

Йдемо до будинку – сходи високі, стелі – теж. На власному досвіді бачимо, як важко людям тут жити. Люди самотужки роблять тут ремонт, здається, місцева влада просто забула про мешканців Лахитинської, 7. Більше того, на цих сходинках помирали люди – через задишку та слабке серце вони не впорались із сходами.

Намагаємося достукатись до голови ОСББ, у його ж квартирі. Люди кажуть, він там, проте до гостей, тим паче небажаних – не вийде ніколи.

Люди цікавляться – скільки ще жертв потрібно, аби запустити ліфтові кабіни, і скільки ще вони можуть сидіти в оточенні стін власних квартир? Кажуть, будуть звертатися до влади напряму – на сессії. А ще напишуть заяву до поліції та прокуратури. Ми будемо слідкувати за розвитком подій на Лахтинській, 7 і за тим, чи забувають обіцянки «кращого життя» після виборів.

 

 

23.07.19


Петиція про перейменування вулиці Перемоги

23-07-2019

На сайті електронних петицій Запоріжжя з'явилося прохання про перейменування вулиці Перемоги на Степана Бандери. На даний момент вона зібрала вже понад п'ятсот голосів. До кінця голосування залишилося тридцять дев'ять днів. Сам автор Роман Горьковий ніяк не коментує свою петицію. На противагу цьому зверненню Сергій Череміс подав пропозицію щодо скасування петиції про перейменування вулиці Перемоги, адже «вона отримала назву в п’ятдесятих роках на честь Перемоги нашого народу у Другій світовій війні» і вважає такі зміни історично не справедливим.

 

 

23.07.19


У Запоріжжі пройшов індійський фестиваль фарб

23-07-2019

Яскраві фарби, традиційні мантри та мехенді. У Запоріжжі пройшов індійський фестиваль Холі-fest.

«Холі – один із масштабних фестивалів родом із Індії. Кожного року його святкують у багатьох країнах світу. Люди співають, танцюють, займаються йогою та влаштовують бої фарбами холі. Як це відбувалося у Запоріжжі?

«Харе Крішна». Саме цю мантру співали запоріжці на Холі фесті. Сотні людей зібралися на центральній галявині Дубового гаю, щоб зарядитися позитивною енергією на святі фарб.

-Итак сегодня мы проводим фестиваль, который называется «Холи». Сейчас он популярен в нашей стране и не только в нашей стране. Хотя ему дают разные названия и Колор фест и прочее. Ну, у него есть имя, которому уже многие многие тысячи лет и он называется Холи, розповіла організатор фестивалю «Холі-fest»  Садачара Дас.

Організатори фестивалю розповідають, що це свято потрібно влаштовувати навесні, але через погодні умови його переносять на літо. Та це не зупиняє ані їх, ані шанувальників Холі.

Організатори подбали про фарби, сувеніри і стародавнє індійське мистецтво мехенді. Запоржці мали можливість зробити етнічний розпис хною на тілі. Окрім яскравих боїв фарбою, молодь захопили традиційні індійські танці.

-Море просто впечатлений. Такие позитивные, эмоциональные настолько, что аж переполняет дух. И мы хоть первый раз на этом празднике, мы ожидаем от него очень многого и надеемся пройдет тоже отлично, поділилися емоціями  Єлизавета, Анастасія і Діана.

Фестиваль фарб став центром розваг не тільки для молоді, а й для дорослих.

Запоріжці, які побували на фесті, бажають, щоб подібних свят у місті було більше, адже такі фестивалі не тільки розважають, а й культурно розвивають.

 

 

23.07.19


Запорізькі рятувальники провели майстер-клас для малечі

22-07-2019

Запорізькі рятувальники не втомлюються нагадувати мешканцям області про правила безпеки. На цей раз вони провели інструктаж та майстер-класи для дітей.

Гра з вогнем, відпочинок на воді та підозрілі предмети. До дитячого табору «Супутник» завітала команда пожежно-рятувальної служби Запорізької області. Вони провели із дітьми роз’яснювальні бесіди та наглядно продемонстрували як працює служба порятунку.

-Сегодня  мы пригласили  пожарную службу, чтобы они рассказали ребятам о правилах пожарной безопасности не только на территории лагеря, но и вне лагеря. То есть, когда они уже приедут с прекрасного отдыха, безопасного отдыха они уже точно знали как пользоваться электроприборами, как нужно следить о правилах безопасности не только на улице, но и в помещении, розповіла Анастасія Горбачова, культорганізатор дитячого табору «Супутник».

Правила пожежної безпеки та поведінки в екстремальних ситуаціях потрібно знати ще змалку. Тому рятувальники спочатку провели короткий інструктаж.

-Ми приїхали в дитячий табір «Супутник», провели з дітьми роз’яснювальні бесіди щодо безпечних канікул, правила поводження під час знаходження вибухонебезпечних предметів, що і як потрібно дзвонити, що ці предмети не дозволяється чіпати руками. Потім роздали спеціальну агітаційну літературу дітям, де розповідається як правильно себе поводити на воді, під час відпочинку в лісі, розповів  Сергій Добренко, голова варти 3 ДПРЧ.

Пожежники не тільки розказали дітям, як діяти у разі небезпеки, а й наглядно продемонстрували як працює вогнегасник та пожежна машина, а також як виглядають підозрілі предмети.

Також діти мали можливість приміряти спецкостюм, оглянути ті самі предмети та зробити яскраве фото із аніматором-вогнегасником і біля пожежного автомобілю.

Візит пожежників залишив у дітей не тільки позитивні враження. Тепер вони озброєні необхідними знаннями та знають, як діяти у надзвичайній ситуації.

 

 

22.07.19

 


Соціологи та поліція підводять підсумки виборів

22-07-2019

На цих виборах не обійшлося без порушень, проте соціологи відзначають - вони суттєво не вплинули на результати в Запорізькій області. Своїми спостереженнями поділилися представники громадянської мережі «Опора» і правоохоронці.

Парламентські вибори добігли кінця, і за традицією за їхнім проведенням слідкували представники громадянської мережі «Опора». Вони спостерігають за законністю виборчого процесу з 2007 року, і тепер знову розповіли про виборчий процес. Підрахунок голосів поки що триває.

Як розповіла Таїсія Мельниченко, обласна координаторка спостереження громадянської мережі «Опора», спостерігачі громадянської мережі «Опора» досі знаходяться на засіданнях окружних комісій, закінчили спостереження лише спостерігачі, які були задіяні в спостеріганні на дільничних виборчих комісіях. Представники мережі «Опора» стверджують – не зафіксували порушень, які могли б серйозно вплинути на виборчий процесс.

Але це не говорить про те, що не було жодних порушень. Серед протиправних дій – фотографування бюлетенів, голосування без відповідних документів. На одну з виборчих дільниць, як розповіли правоохоронці, навіть скоїли напад.

-На одній з виборчих дільниць у Хортицькому районі Запоріжжя невідомий з аерозольного балончику розпилив невстановлену речовину з різким запахом у відкрите вікно, де в цей час члени комісії підраховували голоси виборців. За даним фактом триває досудове розслідування кримінального провадження відкритого за ознаками частини другої статті 296 Кримінального кодексу України, а саме Хуліганство, доповіла  Катерина Людвік, начальник відділу комунікації ГУНП в Запорізькій області.

Представники «Опори» і правоохоронці продовжують моніторити перебіг подій щодо парламентських виборів 2019.

 

 

22.07.19


В Запоріжжі відкрили нову дорогу

22-07-2019

Нова дорога повністю відповідає сучасним стандартам будівництва та сертифікована Державною архітектурно-будівельною інспекцією України. Нове Північне шосе побудовано комбінатом "Запоріжсталь" без залучення бюджетних коштів, на проект підприємство направило 220 млн гривень.

-Інфраструктурні об’єкти, коли бізнес будує для бізнесу – це зрозуміло, а коли бізнес будує для міста – це вже не тільки бізнесова частина, це соціальна відповідальність. Та дорога, яка зараз використовується, вона вже не витримувала ніякої критики. На сьогоднішній день ця дорога, яка збудована за рахунок приватних інвестицій, якою буде користуватись просто люди, це не для бюрократії – це для людей, розповів Сергій Мішок, перший заступник міського голови Запоріжжя.

Якісне освітлення дороги забезпечують енергоефективні LED-світильники. Надалі «Запоріжсталь» планує виконати рекультивацію ґрунту уздовж дороги для зниження пилоутворення, висадити ґрунтозакріплюючі рослини і молоді саджанці дерев.

Будівництво дороги виконано в рамках реалізації проекту з екологічної модернізації сталеплавильного виробництва «Запоріжсталі» з подальшим будівництвом киснево-конвертерного цеху, який дасть можливість закрити мартенівський цех та зробити виробництво сталі екологічно чистим, зазначають у Метінвесті.

 

 

22.07.19


Мотопробіг байкерів дорогами пам’яті і слави

22-07-2019

Запорізькі «Стальні соколи» повернулися з Європи, де вони перевіряли у якому стані перебувають там пам’ятники бійцям, які віддали своє життя, захищаючи батьківщину і знищуючи нацизм під час великої війни. І поїздкою, і побаченим залишилися задоволеними.

-Цель нашей  поездки была – это объездить по ближайшим городам Европы памятники великой отечественной войны, посмотреть в каком они состоянии. Европа просто на высоте. Они ценят эту память, ухаживают за этим, следят. У них огромные мемориалы, это огромная площадь и под каждым памятникам живые цветы всегда стоят, это здорово, розповіла  представниця клубу «Стальні соколи», учасниця мотопробігу Євгенія Глазкова.

Цей історичний мотопробіг – не перший на рахунку запорізьких «Соколів». До цього вони побували у Білорусі і Грузії. І протягом року відвідують меморіали в Запорізькій області, де віддають шану загиблим і наводять лад біля пам’ятників. Ці акції і поїздки можливі, завдяки підтримці з боку акціонерного товариства «МОТОР СІЧ» і його президента, Героя України В’ячеслава Богуслаєва. У найближчих планах «соколів» - нові подорожі.

Більше про європейське турне запорізьких байкерів дивіться у фільмі, присвяченому цьому мотопробігу. Двадцять другого липня він вийде в ефір телеканалу «АЛЕКС» о двадцятій нуль п’ять, двадцять третього – о сьомій двадцять п’ять, і двадцять сьомого – о двадцять першій годині.

 

 

22.07.19В Запоріжжі отримали незвичайну нагороду

22-07-2019

Запорізька поліцейська вівчарка отримала престижну медаль "За почесну службу". Пес Кольт допоміг правоохоронцям знайти небезпечного злочинця і його зброю, чим дуже посприяв слідству. Це вже не перша нагорода тварини, каже його хазяїн прапорщик-кінолог Шепелев. У майбутньому навички будуть лише вдосконалювати.


Дивіться в цифровому ефірі телеканал ALEX.UA !

Шановні жителі Мелітополя, Бердянська, Токмака, Приморська та інших міст і сіл Запорізької області! У 2018 році в ефірі нашого регіону почав працювати новий телевізійний канал ALEX.UA. На цьому каналі ви можете слідкувати за новинами міста Запоріжжя та Запорізької області а також дивитись передачі пізнавального і розважального жанрів.

Мовлення телеканалу ALEX.UA здійснюється в цифровому форматі DVB-T2 в дециметровому діапазоні з ретрансляторів, розташованих в населених пунктах Запоріжжя, Мелітополь, Більмак, Оріхів, Бердянськ.

Для налаштування прийому телеканала ALEX.UA на Вашому телевізійному приймачі потрібна якісна дециметрова антена, антенний кабель, антенний підсилювач у разі значної відстані від найближчого ретранслятора та цифровий ефірний ресивер (приставка) формату DVB-T2. Антену треба обов’язково зорієнтувати у напрямку найближчого ретранслятора (для жителів Приморського району рекомендується напрямок на Більмак) та встановити на висоті на кілька метрів вище, ніж високі перешкоди в цьому напрямку задля досягнення стійкого надійного прийому. Після здійснення автоматичного налаштування цифрового ресивера телевізійний канал ALEX.UA з’явиться у списку знайдених цифрових телеканалів.

Приємного перегляду!

ВАЖНО
ТРК «АЛЕКС» расширяет границы своего вещания: смотрите нас на divan.tv и megogo.net.
Теперь АЛЕКС можно принимать на телевизорах с функцией Smart TV и на любых мобильных устройствах, подключившись к популярным онлайн-сервисам. Просыпайтесь с «АЛЕКСом», узнавайте актуальные новости, следите за гандбольными баталиями. Мы работаем для Вас!!!
ВАЖНО
СОЦИАЛЬНЫЙ СПЕЦПРОЕКТ
НОВЫЕ ТЕЛЕПЕРЕДАЧИ
СОЦИАЛЬНЫЕ ПРОЕКТЫ
СОЦИАЛЬНЫЕ ПРОЕКТЫ
ПРОЕКТЫ
ПРОЕКТЫ
Публикации по дате
«    Июль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31